O regionie

O regionie

LES SYBELLES to przepiękny region narciarski położony we wschodniej części Francji w masywie Arvan-Villards w Alpach Sabaudzkich, bardzo blisko granicy z Włochami. Kurort ten słynie z ogromnej ilości terenów narciarsko-snowboardowych, które są wspaniale przygotowane, a 310 kilometrów tras gwarantuję świetną sportową zabawę, z której może korzystać każdy, bez względu na umiejętności jakie posiada.

Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji nowoczesną infrastrukturę narciarską składającą się aż ze 142 stoków z zielonymi, niebieskimi, czerwonymi oraz czarnymi trasami. Tereny narciarskie znajdują się na wysokości od 1 100 do 2 620 m.n.p.m.

Region Les Sybelles cieszy się również interesującym zapleczem rekreacyjnym, gdyż posiada w swojej ofercie trasy do wędrówek górskich, trasy do wędrówek w śnieżnych rakietach, kuligi z psim zaprzęgiem, dwa snowparki oraz szeroką bazę oferty gastronomicznej.

les sybelles

Region Les Sybelles

Kurort LES SYBELLES to jeden z największych ośrodków narciarskich w Europie. Składa się z kilku wiosek oraz osiedli mieszkalnych.


Najbardziej znane wioski to:

Saint Colomban Des Villards 1100 

Les Bottieres 1300 

Saint Jean d’Arves 1550 

Le Corbier 1550 

Saint Sorlin d’Arves 1600 

La Toussuire 1750 

 


Wszystkie wioski charakteryzują się innym terenem oraz zróżnicowaną specyfiką rekreacyjną, co tworzy warunki do uprawiania sportów zimowych i korzystania z uroków turystyki. Stoki, które proponuje Les Sybelles pozwalają na nauczenie, polepszenie swoich umiejętności, a nawet przygotowanie się do zawodów sportowych w takich dyscyplinach zimowych jak: narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe i jazda na snowboardzie, a malownicze tereny i alpejskie świeże powietrze umożliwia uprawiania rekreacji ruchowej poprzez maszerowanie po przepięknych górskich szlakach.

Les Sybelles – Saint Colomban Des Villards 1100

To właśnie w Saint Colomban Des Villards 1100 Merlet-Seitental, czyli inaczej w Przylądku Północnym na wysokości 1100 m.n.p.m., w latach 50-tych zostały zbudowane pierwsze wyciągi w regionie Les Sybelles. Jest to miejsce spotkań narciarzy, którzy oczekują spokoju i intymności, ale chętnie skorzystają z 310 kilometrów tras.

W tej części ośrodka jest 40 kilometrów tras narciarskich, podzielonych na 13 zjazdów z zielonymi, niebieskim, czerwonymi i czarnymi trasami, ale to nie wyklucza ich skorzystania z innych części tego regionu. Narciarze biegowi w stu procentach odnajdą się w Saint Colomban Des Villards, gdyż jest tam 10 km trasy biegowej, natomiast fani wędrówek w dolinie Villards mają do dyspozycji 60 szlaków do pokonania. Najbardziej przyjemnym szlakiem jest odcinek Merlet-Seitental.


Dodatkowe atrakcje:

wędrówka w rakietach śnieżnych

kuligu z psim zaprzęgiem

cotygodniowy zjazd z pochodniami

naturalne lodowisko

żłobek dla najmłodszych

przedszkole narciarskie

Les Sybelles – Les Bottieres 1300

Kurort Les Botttieres to mała wioska znajdująca się wysokości 1300 m.n.p.m w regionie Les Sybelles, która słynie z pięknej, słonecznej pogody. Jest to oaza spokoju przeznaczona dla osób, które chcą się wyciszyć i rozkoszować pięknym krajobrazem alpejskich gór. Zaplecze mieszkalne dla turystów to tylko kilka rezydencji oferujących apartamenty maksymalnie czteroosobowe.

Na tej wysokości jest bezpośredni dostęp do sześciu stoków narciarskich przeznaczonych dla osób początkujących. Dwa wyciągi narciarskie pozwalają dotrzeć do Toussuire w sektorze Grand Truc, gdzie obszar zjazdów zwiększa się do kilkuset kilometrów tras narciarskich oraz bardzo dobrze wyposażonych snowparków. Można również wędrować po polecanym przez turystów leśnym szlaku o nazwie Chavonnerie.


Dodatkowe atrakcje:

Wędrówka w rakietach śnieżnych

Tor saneczkowy

Apres-ski w okolicach restauracji La Corbacière

Punkt widokowy na panoramę Mauritiusa

Les Sybelles – Saint Jean D’Arves 1550

Ośrodek Saint-Jean-d’Arves jest na wysokości 1550 m.n.p.m., czyli w centralnej części Les Sybelles. Słynie z tradycyjnej sabaudzkiej architektury i jest bezpośrednio połączony z obszarem Le Corbier. Odnowione domy z balkonami i rezydencje z tarasami w typowo wiejskim klimacie, to propozycja dla osób, które oprócz uprawiania sportów zimowych, chcą zrelaksować się w bardzo przyjemnych warunkach mieszkaniowych.
 
Kilka rezydencji ma w swojej ofercie odnowę biologiczną w formie basenu, sauny czy masażów relaksacyjnych. Teren narciarski to 34 trasy o różnym stopniu trudności, gdzie są dostępne 22 wyciągi. Jest tam również jedna z dłuższych tras o nazwie Charvin Express o długości 2,2 kilometra, z której korzystają rodziny z dziećmi z uwagi na łatwość jej pokonania

 
Dodatkowe atrakcje:
 
Snowpark                                       Tor saneczkowy
 
Szkółka narciarska                      Przedszkole narciarskie
 
Świetlica dla dzieci                      Kino
 
 

Les Sybelles – Le Corbier 1550

Le Corbier to jedna z najcieplejszych i najbardziej słonecznych wiosek w Les Sybelles położona na wysokości 1550 m.n.p.m. w sąsiedztwie Saint Jean d’Arves. Przyjazna atmosfera na stokach oraz dobrze wyposażony kompleks hotelowy zachęca do corocznego powrotu w to właśnie miejsce. Teren narciarski to 34 trasy zjazdowe na wysokości od 1500 do 2400 m.n.p.m. Położenie rezydencji w tej części Les Sybelles, czyli bezpośrednio na stoku i szeroka oferta rekreacyjna dla rodzin z dziećmi sprawiła, że Le Corbier 1550 zostało wyróżnione odznaczeniem “Famille Plus”. Różnorodność wyciągów dla początkujących i szerokie trasy oraz zabawny tor Wikingów, tor saneczkowy, freeride i snowpark zachwycą zarówno młodych, jak i starszych.

 
Dodatkowe atrakcje:
 
Animacje dla najmłodszych podczas apres-ski  

Wędrówka w rakietach śnieżnych  

Dostępna strefa wellness oraz strefa wodna  

Bary i Restauracje  

Dyskoteki 


foto les sybelles

Les Sybelles – Saint Sorlin D’Arves 1600

Saint Sorlin d’Arves to wiejski kurort oferujący piękne alpejskie panoramy, bardzo dobrze przygotowane stoki narciarskie, szeroką gamę zakwaterowania i mnóstwo rozrywki. Dzięki swojemu położeniu, czyli na wysokości 1600 m.n.p.m. oferuje bezpośredni dostęp do najwyższego punktu w Les Sybelles (2620 m.n.p.m.) o nazwie Les 3 Lacs. Jest to aż 41 stoków o pionowym spadku 1000 metrów zachwycająca różnorodnością i dostępnością dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów jeżdżących na różnym poziomie zaawansowania.

Warto skorzystać z wyciągu krzesełkowego Gaston Express, który w niecałe 5 minut dowozi do obszaru Ouillon. Z tętniącego życiem Ouillon można dostać się czerwoną ponad 4 kilometrową trasą do doliny Meije i Aiguilles d’Arves, gdzie widoki zachwycają swoją niepowtarzalnością i pięknem najbardziej wymagającego turystę. 


Dodatkowe atrakcje: 

Tory freeride

Snowpark 

Punkty widokowe  

Les Sybelles – La Toussuire 1750

Kurort La Toussuire to wioska zlokalizowana na wysokości 1750 m.n.p.m. ciesząca się wyjątkowym słońcem oraz bardzo dobrymi warunkami śniegowymi. Dzięki swojemu położeniu i 42 stokom o każdym stopniu trudności, ta część Les Sybelles jest jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków narciarsko-snowboardowych. Czerwone zbocze Grand Truc na wysokości ponad 2 000 m.n.p.m., to obowiązkowa trasa dla dorosłych, a plac zabaw o powierzchni aż 600 m 2 to frajda dla najmłodszych. Rezydencje w La Toussuire oferują nowoczesne i komfortowe apartamenty, w których można znaleźć wysokiej jakości strefę wellness z podgrzewanym basenem, sauną i łaźniami relaksacyjnymi, a także strefę masażu.  


Dodatkowe atrakcje: 

Wędrówka w rakietach śnieżnych

Kulig z psim zaprzęgiem

Snowpark 

Punkty widokowe 

Narciarstwo biegowe 

Apres-ski 

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729